حذف گزینه سفارش به آدرس دیگری ارسال شود؟ در ووکامرس

شاید شما نیز طراح یا صاحب یک فروشگاه اینترنتی باشید، در این آموزش حذف گزینه سفارش به آدرس دیگری ارسال شود؟ در ووکامرس در صفحه پرداخت کاربران را به شما خواهیم گفت که چگونه به سادگی این کار را انجام بدهید.
حذف گزینه سفارش به آدرس دیگری ارسال شود؟ در ووکامرس
در این مقاله می‌خوانید:

حذف گزینه سفارش به آدرس دیگری ارسال شود؟ در ووکامرس چگونه می‌باشد؟؛ در صفحه پرداخت (تسویه حساب) ووکامرس این امکان را به کاربران می‌دهد که بتوانند محصولی که به سبد خرید اضافه کرده‌اند و قصد خرید آن را دارند را به آدرس دیگری ارسال کنند.

اگر کاربری قصد خرید و ارسال آن برای شخص دیگری را داشته باشد می تواند با زدن تیک گزینه  “سفارش به آدرس دیگری ارسال شود؟ یا حمل و نقل به یک آدرس متفاوت؟” مشخصات و آدرس شخص مورد نظر را برای ارسال وارد کند.

برخی از مدیران فروشگاه‌های اینترنتی بر این باورند که این گزینه کاربردی نمیباشد یا این که نیازی به این گزینه پس از طراحی سایت فروشگاهی خود نمیبینند، به همین دلیل قصد دارند این گزینه را حذف کنند.

حذف گزینه سفارش به آدرس دیگری ارسال شود؟ در ووکامرس حذف گزینه سفارش به آدرس دیگری ارسال شود؟ در ووکامرس

در این رابطه ما در ندای وب دو راهکار + نکات مربوط به هر یک از این دو راهکار را بهتون خواهیم گفت که در راهکار اول به غیرفعال سازی آدرس حمل و نقل (ارسال به آدرس دیگر) و اجبار ارسال به نشانی صورت حساب و در راهکار دوم در عین فعال بودن آدرس حمل و نقل حذف و غیرفعال نمودن آن خواهد بود.

غیر فعالسازی ارسال به آدرس دیگر (نشانی حمل و نقل) در ووکامرس

ابتدا وارد پیشخوان وردپرس و منو تنظیمات ووکامرس خود شوید، حال بر روی «حمل نقل» و سپس «گزینه های حمل و نقل» کلیک کنید. به گزینه‌های بخش «مقصد ارسال» توجه کنید. همانطور که میبینید باید گزینه سوم یعنی «حمل و نقل اجباری به آدرس صورتحساب مشتری» را انتخاب کنید.

غیر فعالسازی ارسال به آدرس دیگر در ووکامرس
نحوه غیر فعالسازی ارسال به آدرس دیگر در ووکامرس

با انتخاب و ذخیره این گزینه در صفحه تسویه حساب گزینه ارسال به آدرس دیگر یا همان آدرس حمل و نقل غیرفعال و تنها نشانی صورت حساب فعال خواهد بود.

نکته

استفاده از این شیوه جهت انجام این کار گاهی برای برخی از فروشگاه‌ها و مشتریان آن‌ها میتواند ایجاد خطا در روند تسویه حساب و موارد مربوطه را در پی داشته باشد که به دلیل اختلال‌ها و… رخ میدهد.

پیشنهاد ما قرار دادن این مورد بر روی گزینه “ارسال به آدرس صورتحساب مشتری به صورت پیش‌فرض” (گزینه دوم) می‌باشد.

در ادامه شما با روش دیگری جهت حذف سفارش به آدرس دیگری ارسال شود؟ آشنا خواهید شد که کاملا بررسی گردیده است و فاقد وجود هرگونه مشکل می‌باشد.

حذف سفارش به آدرس دیگری ارسال شود؟

برای اینکار کد زیر را به انتها فایل function.php قالب خود اضافه کنید:

// Disable shipping address
add_filter( 'woocommerce_cart_needs_shipping_address', '__return_false' );
کد حذف گزینه سفارش به آدرس دیگری ارسال شود؟ در ووکامرس

نکته

برخی از کاربران یا طراحان از محصولاتی استفاده مینمایند که طراح محصول ممکن است فایل function.php را کدگزاری کرده باشد و فایل دیگری را به منظور افزودن کد برای آن مد نظر قرار داده باشد، همچون اسامی myfunctions .php، CustomFunctions.php و… که باید این کد را به آن فایل بیفزائید.

6 پاسخ

  1. سلام تشکر بابت این آموزش بسیار خوب خیلی درگیرش بودیم، مخصوصا نکته‌ای که فرموده بودید که طبق اموزش شما درستش کردیم درست شد قبلش خیلی از مشتریانمان نمیتوانستند وارد درگاه شوند و مشکلاتی بود، بازم ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *